Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal’ı ATİK Antalya Uluslararası Ticaret ve İşbirliği Konseyi Heyeti Ziyaret Ettiler.

ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin,ATİK Bilim ve Kültür Konseyi Yönetim Kurulu Üyemiz Doç. Dr. Reyhan Çelik,ATİK Yönetim Kurulu Üyelerimiz Halime Özen Erbaş,Fethi Kutluata, Osman Yavuz, Çağlar Çelik, Durmuş Şankal, Hilmi Nurtaş, Tufan Ece, Üryan Yüceoğlu ve Barış Taşcı Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal ile istişarede bulundular.

Yapılan istişareler sonucunda 

  1. ATİK Antalya Muratpaşa Belediyesinin ATİK Başkanlıklarının bulunduğu bazı ülkelerdeki Belediyeler ile Kardeş Belediyeler Projelerine destek olunması, 
  2. Uluslararası ilişkilerde Muratpaşa Belediyesi Dış İlişkiler Bölümü ile ATİK Antalya Yönetim Kurulunun bazı stratejik işbirlikleri projeleriyle eğitim, kültürel, sosyal ve ekonomik işbirliklerinin karşılıklı yapılması konuları ele alındı.
Pilipinas ATİK İstişare Konseyi
Pilipinas ATİK Tanıtım Videosu

Başbakan Erdoğan'ın Polonya temasları paylaşan: asgrouptr
Belediyeler Dostluk Grubu
Filipinler ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.