Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
ATiK Konsey Başkanı
Aziz ŞAHİN
ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi Genel Başkanı

Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi - ATİK (www.atiktudeik.com) Başkanı Aziz Şahin; Türk Standartları Enstitüsü -TSE Çözüm Ortağı AS GROUP İşbirliği Merkezinin Yönetim Kurulu (www.tse.org.tr),DEMSA Mermer Granit Şirketi Yönetim Kurulu (www.demsa.info)ve PLTC Danışmanlık Counsilting Şirketinin Yönetim Kurulu (www.pltc.pl)Başkanlarıdır.


 İşadamı Aziz Şahin 1993-1995 HÜRTÜRK-Hürrüyetçi Türk Alman Dostluk Fedarasyonu Gençlik Kolları Genel Başkanlığı,

1995-1997 Avrupa Türk Konseyi Başkanlığı,2000-2003 Türsab-Türkiye Seyahat Acantaları Birliği Almanya Temsilcisi,

2004-2011 Polonya Türk İşadamları Konseyi Başkanı,2010-2011 PLTC-Polonya Türkiye İşbirliği Merkezi Başkanı,

2005-2011 ATİK-Avrupa Türk İşadamları Konseyi Başkanı,

2006-2011 Dünya Ekonomi Koordinasyon İşbirliği Derneği Başkanlığını sürdüren Aziz ŞAHİN, 30 Temmuz 2011 de yapılan 2.Genel kurul toplantısında tekrar Başkan seçilerek Sivil Toplum Kuruluşu çalışmalarına devam etmektedir.

Pilipinas ATİK İstişare Konseyi
Pilipinas ATİK Tanıtım Videosu

Başbakan Erdoğan'ın Polonya temasları paylaşan: asgrouptr
Belediyeler Dostluk Grubu
Filipinler ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.